معرفی و فراخوان دعوت

معرفی و فراخوان دعوت


معرفی کنفرانس

با همکاری مشترک دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن کامپیوتر ایران٬ بیست و پنجمین کنفرانس بین المللی انجمن کامپیوتر ایران در تاریخ ۱۱ و ۱۲ دی ماه سال ۱۳۹۸ در محل دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار خواهد شد. دانشگاه علم و صنعت ایران در سال ۱۳۰۸ تاسیس شد. این دانشگاه به دلیل همکاری بسیار قوی با صنایع مختلف از بدو تاسیس تا کنون در ایران به عنوان دانشگاه پیشرو در علم و تکنولوژی و تربیت مهندسین زبده شناخته می شود. باعث خرسندی است که دانشگاه علم و صنعت ایران افتخار میزبانی محققین و مهندسین محترم و فراهم کردن فرصتی برای تبادل نظر٬ بحث و گفتگوی متخصصین در حوزه های مختلف علوم و مهندسی کامپیوتر را در این کنفرانس بسیار معتبر دارد.


پیام رئیس کنفرانس

پیشاپیش مقدم شما پژوهشگران و متخصصین محترم را در بیست و پنجمین کنفرانس بین المللیِ انجمن کامپیوتر ایران گرامی می‌دارم. این کنفرانس یکی از رویدادهای علمی بسیار ارزشمند در ایران است که همواره با گرد هم جمع کردن پژوهشگران و دانشجویان و مهندسین در دانشگاه‌ها و بخش‌های صنعتی فرصت تبادل یافته‌ها و دستاوردهای علمی با یکدیگر را برای آنها ایجاد می‌کند. کنفرانس بین المللیِ انجمن کامپیوتر ایران در تاریخ ۱۱ و ۱۲ دیماه در دانشگاه علم و صنعت ایران « دانشگاه پیشرو در علم و فن‌آوری» برگزار خواهد شد. در این کنفرانس ما ده شاخه مختلف در حوزه‌های تحقیقاتی مختلف علوم و مهندسی کامپیوتر سازماندهی کرده‌ایم. این شاخه‌های علمی عبارتند از شبکه‌های نسل آینده، علوم داده، امنیت کامپیوتر، بازی‌های کامپیوتری، هوش مصنوعی، پردازش سیگنال، سیستم‌های توزیعی، مهندسی نرم‌افزار و معماری کامپیوتر. ما همچنین در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری چندین کارگاه مفید، چندین نشست صنعتی و دعوت از حداقل چهار سخنران کلیدی مطرح هستیم. با ظهور کاربردها و مدل‌های اقتصادی جدید برای ارتباطات سیار لزوم به کارگیری نسل جدیدی از شبکه‌های انتقال داده سیار با حجم وسیع اتصال، میزان بالای پوشش شبکه، سطح بالای کیفیت سرویس، امنیت، قابلیت اطمینان و اعتماد بیش از پیش احساس می‌شود. انتظار می‌رود شبکه‌های نسل پنجم (5G) بتوانند یک فن‌آوری ارزشمند برای حصول نیازهای مذکور باشد. ولیکن این فن‌آوری در مراحل اولیه خود بوده و هنوز نیازمند کارهای تحقیقاتی زیادی برای رسیدن به اهداف تعیین شده است. به دلیل نقش بسیار مهمی که شبکه‌های نسل پنجم در ارتقاء فن‌اوری اطلاعات امروز و آینده ایفا می‌کنند، زمینه علمی امسال کنفرانس بین المللی انجمن کامپیوتر ایران، شبکه‌های نسل پنجم و ماورای آن: فن‌آوری‌های توانمند ساز و کاربردها، تعیین شده است.

من صمیمانه از پژوهشگران در سراسر دنیا که در زمینه‌های مختلف علوم و مهندسی کامپیوتر، خصوصاً پژوهشگرانی که بر روی شبکه‌های سیار نسل آینده کارهای تحقیقاتی انجام می‌دهند دعوت می کنم تا مقالات خود را برای کنفرانس بین‌المللی انجمن کامپیوتر ایران ارسال نمایند.


احمد اکبری ازیرانی
رئیس کنفرانس بین المللی انجمن کامپیوتر ایران